Hayatınızı kolaylaştıran mühendislik çalışmalarını üstleniyoruz.

İletişim Numaramız: 05063066797

Lityum silikat tozumazdık kaplama

lidyum silikat esaslı yüzey sertleştirici endüstiriyel zemin uygulaması adı altında ,beton silimi kalından inceye silinmeli ve toz kirden arınmalıdır ,, lidyum silikat homojen bir şekilde yayılıp mob yada çekpas ile çekilmelidir .. 

Lityum Silikat Nedir

Bilindiği üzere beton yapılarımız tozuyan bir yapıdadır . Bu tozumanın önüne geçmek ve engellemek için birden çok metod ve uygulama geliştirilmiştir. Bunlardan en etkili olanı lityum silikat uygulamalasıdır. Liltyum silikat uygulamalası da betonun perdahlı olup olmadığına dayanarak farklı uygulama şekillerine bürünmektedir.

Lityum silikat bir sıvı yüzey sertleştiricidir ve geleneksel olarak kullanılan toz yüzey sertleştiricilerin yerini alan çok daha etkili ve tam penetre bir üründür.

Neden Lityum Silikat

Beton kendi içerisinden dışarıya toz atmaktadır. Yaşam alanlarımızda, iş yerlerimizde ve endüstriyel tesislerde tozumazlık uygulaması ya da boyama yapmamızın temel sebebi budur. Beton içinde bulunan kalsiyum (CaOH), betonun içinde bulunan boşluklardan ortama yayılır. Bu problemleri ortadan kaldırmak için lityum silikat uygulaması kullanılır.

Lityum silikat beton içindeki kalsiyum ile kimyasal olarak silika bağları oluşturduğu için bu problemi ortadan kaldırmaktadır. Tozumaya sebep olan tüm maddeleri ortadan kaldırdığı için betonda ömür boyu tozumazlık sağlamaktadır.
Epoksi uygulama firması Ankara 

epoksi kaplamalityum silikatepoxy kaplamazemin kapalamaepoksi yapan firmatozumazlık zemin kaplamasürzme epoksiself epoksi uygulama Ankaraepoksi firması ankaraepoksi uygulama ankarazemin silim firmasıbeton silim uygulamazemin silim uygulamaankara epoksi uygulama